Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co nás čeká do léta 2019!

article preview

 

Co nás čeká v roce 2019!

              V lednu pokračujeme v konání našich „Hanáckých turnajů“ a to 5. 1. a 12.1.! Pak v tomto měsíci pojedeme ještě na tři turnaje do Brna. Budeme hrát na umělce v nafukovací hale a to 13. 1. pojedou dva naše týmy ročníku 2007 a 19. 1. jeden tým ročníku 2008. Je tedy zapotřebí klukům již zakoupit kopačky na trávu či umělku. V únoru pokračujeme v našich turnajích a ještě pojedeme jednou nebo dvakrát hrát na umělku. Od března již plánujeme tréninky venku, kdy se budeme připravovat na zahájení jarní části krajské soutěže mladších žáků, do které vstoupíme 20. 4. 2019 v 16 hodin na domácím hřišti proti SK Loštice 1923! Týden před tímto utkáním si již tradičně zahrajeme přátelské utkání proti Olomoucké Sigmě. Zda proti ročníku 2007 nebo 2008 ještě uvidíme.

             Na jaře dohrajeme rovněž soutěž starších přípravek, která však pro kluky ročníku 2008 je spíše okrajová, pro ně je již hlavní soutěží start v mladších žácích, kterou hrají s ročním předstihem. Do soutěže starších přípravek se budu snažit ve větší míře dávat hráče ročníku 2009 a 2010, stejně jako tomu bylo na podzim.

            Po skončení jarní části a ukončení sezóny 2018/2019 se pak v létě již budeme připravovat na jedenáctkový fotbal! Mělo by dojít ke zřízení krajské soutěže starších žáků, do které naše kluky přihlásíme! Ročník 2008 bude v této soutěži startovat s dvouletým předstihem. Tedy podle současné metodiky, se kterou při výchově a postupech v tréninku se absolutně neztotožňuji a pokládám ji za špatnou v téměř všech směrech výchovy malých fotbalistů! I nyní v halách se všude hraje systémem 4 + 1. Jenom naše turnaje se hrají hracím systémem 5 + 1. Tedy i se záložníkem, neboť záložník je v kopané potřeba nejvíce, bohužel v halách, které jsou výbornou technickou průpravou v práci s míčem(tedy když dětem nedáme líný míč) a ve hře se záložníkem pak dochází velmi často k soubojům jednoho na jednoho a děti se musí více prosazovat technickou kombinační hrou, než pouze nakopáváním míčů s obrany do útoku, jak tomu je při herním systému 4 + 1 kdy na hřišti není záložník! Bohužel po roce 2000 se zavedla metodika s pravidly hry malé kopané pro přípravky a nikdo si neuvědomil, že se jedná sice o příbuzné hry, ale ve své podstatě jinak naprosto rozdílné v herním systému! Dnes je česká republika světová velmoc v malé kopané, ve futsalu! V klasické kopané však nemáme kvalitní hráče zejména ve středu hřiště, chybí nám hráči typu Rosického, Nedvěda, Poborského, Horváta atd.! Od pěti let je metodika špatná, v hale i venku hrají začínající fotbalisté 4 + 1. Bez záložníka. Pak se nedivme, že je v dospělosti nemáme!

              V létě pak pojedeme již potřetí na soustředění do Němčiček. Tentokrát však již pojede pouze realizační tým a hráči. Více k podzimu si pak řekneme v létě!

              Věřím, že během roku 2019 se nám podaří zkvalitnit výkony jednotlivých hráčů, což se ukáže vždy v herním projevu na hřišti! Nyní nejsou důležité výsledky, ale právě fotbalové dovednosti a schopnosti hráčů ukázat co je na tréninku naučíme!

 
 


Poslední fotografie


Archiv

Kalendář
<< květen / 2020 >>


Statistiky

Online: 4
Celkem: 114943
Měsíc: 4241
Den: 198