Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nařízení FAČRU ohledně vedení mládežnických týmů a pravomoce rodičů!

"Od 1. 7. 2017 budou muset mít trenérskou licenci povinně všichni trenéři, kteří působí u týmů mládeže v roli trenérů nebo asistentů."

Toto je nařízení FAČRU! Martin Roubík a Míša Trnavský nemají žádnou licenci. Já měl v minulosti, když jsem končil s trénováním v Meteoru Praha "B" licenci. Bylo to ještě za ČMFS a tuto licenci pro mně zařizoval klub, jmenovitě Honza Holub, který měl u mládeže tyto věci nastarosti. Jeho paní pracovala na Strahově v ČMFS. Jinak jsem u mládeže pracoval v Bohemians Praha, v ČAFCE a v Aeru Odolena Voda u dorostu. ČMFS zaniklo, vznikl FAČR. Skončil Chvalovský vězením a Pelta si udělal FAČR a skončil taktéž ve vězení. Mezi nima měl epizodní roli předsedy naší kopané Hašek. Od té doby uteklo pár let, nyní jsem si pouze udělal Grassroots certifikát, který u mládeže stačí. Já mám již svoje odtrénováno, trénuji jenom proto, že zde v Hané mám syna, jinak pokud přijde trenér, který to dělá líp než já, rád si stoupnu k zábradlí a budu se dívat!!! Bohužel, jak jsem již několikrát psal, žádný takový trenér zde není!

  Jsem tedy hlavní trenér! Na licenci nezáleží, ale na tom co kdo umí. Znám celou řadu "trenérů", kteří mají sbírku různých licencí, i mezinárodní, ale fotbalu moc nerozumí, chybí jim zkušenosti.

Hlavní trenér si ve všech oddílech sám k sobě vybírá svůj realizační tým! Nikdy tomu nebylo jinak. Já si vybral Míšu Trnavského, který se mnou ve všem souhlasí, je pro abych byl hlavní trenér a rád mi bude dělat asistenta. To jsou jeho slova! Martin Roubík semnou nesouhlasí. Přesto jsem ho navrhnul za asistenta, nemá cenu se handrkovat, žádný učený z nebe nespadl! Taky se vše časem naučí a zmoudří! Radim Kaštyl je vedoucí mužstva a pokladník. Určil jsem ho já, mám na to plné právo. Vše je tedy v mé kompetenci a nejsem zvyknutý, ani se to nedělá, konzultovat veškeré postupy které dělám s rodiči. Rodičům poskytuji informace, kdy a jak se jednotlivé události které plánuji dějí a koho na ně nominuji. 

  Není problém, když kdokoliv s rodičů za mnou příjde, zeptat se na kluka, jak vidím jeho perspektivu, na co by se mělo dítě při domácím tréninku zaměřit, jak se mu daří. Rád Vám odpovím. Do ničeho jiného nemají rodiče právo zasahovat! 

  Můj cíl je jediný! Fotbal je kolektivní sport a já chci, aby spoluhráči mého syna byli co nejlepší hráči a dávám tedy do tréninku spoustu energie, aby můj syn hrál v kvalitním mužstvu! Já chci aby vaše děti šli po technické stránce nahoru. Kvalitní trénink je nejdůležitější část v životě přípravek! Nikoliv zápasy, jak si spousta lidí v přípravkách myslí. Tam kde není kvalitní trenér tak říkají, nechte ty děti co nejvíce hrát, oni fotbalově porostou. Proto dneska český fotbal po technické stránce zaostává  proti světovému fotbalu. V přípravkách se málo pracuje na technice práce s míčem. Fotbal děti začnou hrát až ve 13 letech. Do té doby se na něj připravují. Proto se jejich kategorie jmenuje "PŘÍPRAVKY"! Teprve ve 13 až 16 letech se začnou projevovat některé děti, které nebyli v přípravkách za hvězdy! Dnes nelze s určitostí říct s koho co bude. Je to o trpělivosti, práci a kvalitním tréninku!

Já ho dětem umím udělat! Potřebuji však pro svoji práci klid, realizační tým složený s lidí kterým mohu věřit. Ne s podrazáků a s lidí kteří mi za zády dělají potíže! Nechte mně pracovat, kvalitní trénink svoje ovoce přinese. Jsem trenér vašich dětí a mám s nima spostu práce!  Děkuji Zdeněk Kulíšek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 


Poslední fotografie


Archiv

Kalendář
<< červenec / 2020 >>


Statistiky

Online: 6
Celkem: 121966
Měsíc: 3715
Den: 129